czwartek, 30 października 2014

Masz prawo znać prawo - portal wiedzy prawniczej

Poziom wiedzy w naszym społeczeństwie jest niewielki i ogólnie panuje przekonanie, że adwokata trzeba unikać jak dentysty. Zwykły człowiek nie ma pojęcia jak poradzić sobie nawet z prostym problemem prawnym. Zwykle porady prawnej udziela mu sąsiad, który pewnie wie, bo jest po studiach lub wie, bo z prawem nie raz miał do czynienia. Taki człowiek idzie do poleconej kancelarii prawnej, udzielają mu tam porady prawnej, obiecują, że będzie zadowolony, biorą wynagrdzenie za udzieloną poradę, człowiek zadowolony idzie do domu, a pod jego drzwiami stoi komornik, który zabiera mu majątek. Człowiek idzie po kolejną poradę, wybiera dobrego adwokata, ale już jest za późno na jakąkolwiek pomoc prawną, wszelkie terminy przekroczone i nie ma jak złożyć sprawy w sądzie.  
Właśnie chcąc uniknąć takich sytuacji i dążąc do rzeczywistego, a nie pozornego, zwiększenia dostępu do wiedzy prawnej, uruchomiony został serwis www.prawnicza.edu.pl. Witryna ta ma mieć charakter edukacyjny i będzie można na niej znaleźć informacje na temat szeroko pojętego prawa. Dowiesz się tutaj jakie są zawody prawnicze w Polsce i jakie uprawnienia i ograniczenia mają adwokaci, radcowie prawni, notariusze, komornicy, referendarze. Jakie są różnice pomiędzy adwokatem i radcą prawnym. Z jakimi sprawami możesz iść do notariusza, zamiast składać sprawę do sądu i czekać pół roku lub dłużej. W zakładce nowelizacje znajdziesz informacje o zmianach w prawie, ustawach i kodeksach. Wszelkie wiadomości na temat planowanych zmian w prawie, które mogą wpłynąć na twoje życie. Projekt ma na celu szerzenie wiedzy prawnej i propagowanie ogólnej świadomości prawnej społeczeństwa.
Serwis został posegregowany według różnych kategorii, słów kluczowych oraz wyposażony w mechanizm wyszukiwania pozwalający na znalezienie interesujących cię informacji. Polecamy lekturę, zapraszamy do komentowania i zgłaszania sugestii co do zawartości merytorycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz